Erol Olçok ve Oğlunu Kim Vurdu?

Erol Olçok ve Oğlunu Kim Vurdu?

Karar gazetesi haberi manşetten duyurdu.

“Erol’u sırtından vurmuşlar.”

Adli Tıp’ın bir yıl süren araştırmaları sonuçu görülmüş ki Erol Olçok ve oğlu kumpas darbe girişimi gecesi köprüde sırtlarından vurularak öldürülmüş.

Gazete, haberi “kalleşler Erol ve oğlunu arkalarından vurmuşlar” niyeti ile verirken, farkında olmadan olay ile ilgili çok ilginç bir başka konuyu da gündeme getirmiş oldu.

Yüzleri darbeci askerlere dönük olması gereken Erol Olçok ve oğlu nasıl oluyor da sırtlarından vurulabiliyor?

Arkalarında askerlerin olması düşünülemeyeceğine göre sırtlarını döndükleri halk kalabalığının içinde kimler vardı sorusu böylelikle önem kazanmış oluyor.

Halkın üzerine ateş açılmış olması, darbeci diye hiç bir şeyden haberi olmayan askeri okul öğrencilerinin kafalarının kesilerek öldürülmesi o geceye ait vahşet sahnelerinden birkaçı.

Geçmişte aynı silahlarla sağcı ve solcu öğrencilerin öldürüldüğü, millete her türlü kumpasların kurulduğu bu ülkede derin yapıların neler yapılabileceğine dair bir kanaatimiz var.

Kafa keserek öldürme meselesi millet olarak pek alışık olmadığımız bir öldürme biçimidir. Bu topraklara ait hiç kimse -eğer ruh hastası değilse- kafa keserek öldürmez.

Ne kadar öfkeli olursa olsun o gece halktan böyle bir vahşet şahsen ben beklemem.

Burada sorulması gereken soru şu, o gece köprüde halkın dışında başka kimler vardı?

Mesela Suriye muhalefet liderlerinden Muaz el Hatip ile MİT müsteşarı Hakan Fidan’ın darbe gecesinde birlikte olmalarının bu olaylarla bir ilgisi olabilir mi?

Suriyeli muhalif liderin darbe gecesi ne işi vardı orada? O gece darbe dışında bir konuyu konuşabileceklerini inanmamızı beklemiyorsunuz herhalde?

Diyanet’in misafirhanelerinde misafir edilen İŞİD militanları bu katliamda rol almış olabilir mi sorusu da üzerinde durmayı hak eden bir başka soru.

Bir de Nevzat Tarhan’ın ifadelerinden öğrendiğimiz 1.000 SADAT elemanının köprüde pozisyon almış olması meselesi var.

Merhum Erol Olçok ve oğlunun “sırtlarından” vurulmaları meselesi o gece köprüde halkın arasına sızanlar kimlerdi üzerinden bir çok karanlık noktayı aydınlatma potansiyeline sahip.

Üzerinde durmaya değer bir konu.

Erkam Tufan Aytav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın