Reis’in ordusuna koruma kalkanı

Reis’in ordusuna koruma kalkanı

Son KHK ile “AK Milis” ya da “Reis’in ordusuna” koruma kalkanı getirildi.

15 Temmuz akşamı silahsız, ne olup bittiğinden habersiz köprüye gönderilmiş Harp Okulu öğrencilerinin kafasını kesen katiller artık rahat edebilirler.

Yargılanma yok onlara artık. Gerçi yargılayacak mahkeme mi kaldı ki! Ama olsun yine de yasal koruma kalkanı gerekli demek.

Son çıkan KHK sadece 15 Temmuz’da yaşananları kapsamıyor devamı niteliğinde bütün eylemleri kapsıyor.

O halde yeni kanlı senaryolar kapıda demektir.  

Peki, Saray’daki zat neden kendi milis gücünü, tabiri diğer ile paralel ordusunu kurmak istiyor? Tabanını neden silahlandırıyor? SADAT, Osmanlı Ocakları, HÖH’ü niye kurduruyor? Devletin resmi mafyası Sedat Peker ile neden bu kadar samimi?

Erdoğan TSK’ya ve Emniyet’e güvenmiyor da ondan.

Her ne kadar bu iki kurumda Hizmet Hareketi ile ilişkili olduğu iddia edilen ne kadar kişi varsa hepsini hapse tıkmış olsa da ulusalcı derin yapının kadroları hala görev başında.

Ergenekon ile yaptıkları koalisyonunun bozulması durumunda savunmasız kalmak istemiyor.

Dolayısı ile kendi milis gücünü, yasal güvence altındaki kendi kontrgerillasını kurmak istiyor.

KURTLAR VADİSİ GENÇLİĞİ

Neyse benim üzerinde durmak istediğim Erdoğan’ın bir işaretine bakan ve işaret geldiğinde derhal sokağa dökülüp kafa kesecek bir kitlenin varlığı ve bu kitlenin sahip olduğu psikoloji.

Ben bu kitleye “Kurtlar Vadisi gençliği” diyorum.

Kurtlar Vadisi 2003’ten beri yayın hayatına devam ediyor. Aşağı yukarı AKP ile yaşıt denebilir. 14 yıldan beri özellikle milliyetçi muhafazakâr gençler tarafından dikkatle izlenen bir dizi.

Dizi başladığında 16 yaşında olan bir genç bugün 30 yaşında.

Dizinin etkisini göstermek açısından şu araştırmayı buraya not düşeyim. 2006 yılında Uluslararası Politik ve Strateji Araştırmalar Merkezi’nin Türkiye’de 17 ilde 2010 lise öğrencisi arasında yaptığı ankette “Kendinize yetişkin olarak kimi örnek alırsınız” sorusuna verilen cevaplar arasında Polat Alemdar birinci sırayı almıştı.

Kurtlar Vadisi gençliğinin en büyük özeliği filmleri gerçek, gerçekleri de kurgu zannetmeleri.

Polat dizide İsrail’e dayılandığında bunu gerçek hayatta olmuş algılıyorlar ve çok mutlu oluyorlar. Ama Reislerinin ve mahdumunun İsrail ile olan ballı ticaretlerini belgeleri ile ortaya koyduğunuzda ‘bunlar kurgu yalan’ diyorlar.

Saray medyasının oluşturduğu bir illüzyon dünyasında yaşıyorlar.

Psikiyatri biliminin ilgi alanına giren bir durum bu. Hayal ile gerçeğin karıştırılma durumu.

İkinci özellikleri de ‘devlet’ tarafında bir görev verildiğinde Hrant Dink cinayetinde olduğu gibi sokağa çıkıp çok rahatlıkla adam öldürebilir özellikte olmaları.

Bu kitle bilir ki güpegündüz çarşının ortasında Dink gibi bir gazeteciyi öldürseler bile devlet arkalarındadır.

Bakın size Kurtlar Vadisi’nin bir sezon finalinden bir sahne.

Polat ve adamları yargı karşısındadırlar.

Hâkim: “Polat Alemdar, sen bu kadar cürmün arkasında bunlara ne zaman kitap okuttun?”

Polat Alemdar: “Efendim, kimileri okur öğrenir, kimileri de yaşar öğrenir der.”

Çünkü Polat’ın adamları sokaktan gelme, eğitimi olmayan bıçkın gençlerdir.

Mahkeme sonuçlandığında hâkim sanıklara seslenir:

“Sanıklar Polat Alemdar, Memati Baş, Abdülhey Çoban, Erhan Ufuk.  Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile ayrı ayrı cezalandırılmalarına, sanıkların mesnet suçları nefsi müdafaa altında işledikleri mahkememizce sabit görülerek sanıklara TCK’nın 25 maddesi uyarınca ceza verilmesine ayrı ayrı yer olmadığı…” diyerek beraat verir.

Çünkü Polat ve adamları “vatan için” adam öldürmüşlerdir. Cezalandırılmaları gerekmemektedir.

Hâkim konuşmasını şöyle bitirir:

“Mahkemeler milletin vicdanıdır. Millet ender durumlarda sanıkları değil mahkemenin vereceği kararı yani kendi vicdanını yargılar. Tarih ve toplum Türk milletinin vicdanını yargılayacaktır. Ama biz inanıyoruz ki bu millet kendine bir katre kadar hizmet edeni şerefle yâd etmiştir. Yine edecektir.

MESELE VATANSA!

İşte bu mahkeme kararı dizinin verdiği en önemli mesajlardan biridir.

Konu “vatansa”, “devletse” her türlü cinayet işlenebilir. Devlet de bu suçları bir şekilde üstünü kapatır. Her bir Türk genci gerektiğinde bir Polat Alemdar olmalıdır.

Eylül 2017 tarihinde vizyona giren “Kurtlar Vadisi Vatan” filminde 15 Temmuz darbe girişimi de ele alınmıştı. Erdoğan’ın söylemleri doğrultusunda senaryosu yazılan filmin bir sahnesinde darbe karşıtı bir kişi ile Polat Alemdar arasında geçen diyalog oldukça dikkat çekicidir.

 -Sen de kimsin?

 -Vatan evladı. Bu gece vatan toprağıyla vatan arasına sadece biz varız. Sizlerle olmak şerefti sizlerle ölmek de şeref. Bu milletin emrindeyiz.

“Vatanı kurtarmak” için elinde silah derhal sokaklara dökülen, can alan, can veren bir kontrgerilladır Polat Alemdar ve Polat Alemdarlar…

Türk gençliği Polat Alemdar’ı ve Polat Alemdar gibi gördükleri Reislerini rol model olarak gördüğü dikkate alınırsa paramiliter gruplarda görev yapacak, her türlü cinayeti işleyebilecek bir gençlik var demektir günümüz Türkiye’sinde.

Bütün bu filmler devletin Özel Harp Dairesi denilen kontrgerilla adındaki karanlık yapısının işlediği cinayetleri meşrulaştırma araçları olarak kullanılmaktadır.

Maraş, Çorum, Sivas katliamları, 90’lı yıllardaki Güneydoğuda Kürtlerin asit kuyularına atılmaları, Beyaz Toroslar ve günümüze kadar devam eden karanlık olayların ardında hep bu yapı vardır.

İşin özeti Saraydaki şahıs kendi kontrgerillasını kurmak istiyordu ve bunu kurdu.

Ergenekon’un kontrolündeki kontrgerillaya mukabil Erdoğan’ın kendi kontrgerillası.

Türkiye çok kanlı olaylara gebe.

İşte kafa kesmeye hazır bu katil sürüsüne yeni KHK ile yasal koruma kalkanı getirdiler.

İşin özeti bu.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın